Historie

Vznik kapely

  Název kapely IDEAL BAND vznikl v polovině srpna roku 2001 (přesné datum není stanoveno). Hráli jsme spolu už delší dobu před vznikem kapely. Nejprve v dětském orchestru ZVON v Lišanech u Rakovníka pod vedením pana Křižanovského, potom na menších rodinných oslavách a svatbách a nakonec i na menších zábavách atd. V neděli 16.září 2001 se uskutečnila oficiálně první zábava, na které hrál IDEAL BAND. První složení kapely bylo následující: Tomáš Franěk (klávesy, saxofony, zpěv), Tomáš Klatovský (baskytara), Martin Sokol (akordeon, klávesy, saxofony, zpěv), Josef Vlček (bicí nástroje) + host David Mařík (kytara).

Příchody a odchody

  V roce 2002 přišli do kapely dva noví členové - Lucka Melčová (zpěv) a Petr Novák (kytara, zpěv). V březnu roku 2003 přišel Jarda Kodeš jako náš první zvukař. Počátkem roku 2004 došlo zatím k největšímu pohybu v kapele, neboť Petr Novák ze zdravotních a rodinných důvodů ukončil působení a na jeho místo přišli hned dva noví členové - Lukáš Řežábek (kytara, zpěv) a Václav Trlica (sólová kytara). V roce 2011 přichází jako další (alternující) zpěvačka Ivča Sršňová. V říjnu roku 2011 s námi začal chodit za Martina Sokola na klávesy a akordeon Pavel Kindl. V září roku 2012 odešel do skupiny Brutus Vašek Trlica a nahradil ho náš kamarád a do té doby záskokář Míra Kejla. V březnu roku 2013 s námi ukončila spolupráci kvůli přestupu do ska-kapely Tleskač Lucka Melčová, místo ní začala od srpna roku 2013 zpívat Simona Blechová. V září roku 2013 ještě proběhla výměna na postu baskytaristy, kdy Tomáše Klatovského nahradil Robert Beckl a jako alternace na pozici mužského zpěvu přišel Tomáš Roubík. Od září roku 2016 s námi začala pomalu ale jistě spolupracovat Kristýna Jelínková (zpěv). V říjnu roku 2016 se s námi na podiu začal objevovat David Pišvejc (kytary, saxofony, zpěv). Po plesové sezoně 2017 s námi nastálo začal, místo Jardy Kodeše, zvučit Martin Korf. Koncem roku 2018 se s námi na kytaru začal objevovat nejprve na střídačku a poté i místo Davida Pišvejce David Černý. Pak přišel Covid a nucená pauza. V srpnu roku 2022 ukončil ze zdravotních důvodů působení v kapele Robert Beckl a nahradil ho náš kamarád a do té doby záskokář Kubíček Rajs. Od začátku roku 2023 můžete s námi na podiu spatřit kytaristu Tomáše Knora.

Současnost

  V dnešní době zápasí IDEAL BAND se svými okresními konkurenty o přízeň posluchačů na zábavách, plesech a jiných společenských akcích. 

  Kapela Ideal Band vystupuje v osmičlenné sestavě, včetně zvukaře.